prezeny. net

Starý recept na kyslú kapustu. Mnohé ženy v domácnosti nepoužívajú všetky ingrediencie správne!

recept na kyslu kapusta, nakladana kysla kapusta, kapusta v poharoch, kapusta v sudoch

Predstavujeme vám najlepší recept na kyslú kapustu, jeden z tých starých. Tento variant je dobrý len vtedy, ak chcete, aby kapusta vydržala dlhšie a aby sa posilnili jej zdroje vitamínov.

Mnohé gazdinky nepoužívajú všetky ingrediencie správne a dokonca ani nedávajú do pohárov niektoré, ktoré kapuste dodajú dobrú chuť.

Recept na kyslú kapustu od prababičiek

Tento recept na kyslú kapustu je pre gazdinky, ktoré chcú mať kyslú kapustu v sudoch v špajzi. Takže prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je, že na 10 kilogramov kapusty musíte pridať kilogram mrkvy a hrubej soli, asi 300-350 gramov.

Mrkva zvýrazní chuť kyslej kapusty a obohatí zloženie o vitamíny.

Potom, aby ste zachovali prospešné vlastnosti kapusty pre vaše telo (vitamín B1, B2, B3, B6 a B9 sú nevyhnutné!) je dobré dať kapustu buď prekrojenú na polovicu, alebo celú, takže ju príliš nekrájajte.

Do sudov s kapustou je dobré dať okrem mrkvy a hrubej soli aj pár plátkov cukrovej repy, kôpru alebo rasce, horčičné semienka, dve-tri jablká alebo bobkový list, ak máte radi vôňu .

Aby sa zachovala slaná chuť kyslej kapusty, je vhodné ju prikryť dobre poskladanou bavlnenou látkou.



Nádobu uchovávajte na trochu teplejšom mieste, prípadne nastavte teplotu miestnosti, kde kapustu uchovávate na 18-20 stupňov Celzia.

Denne odstráňte penu. Kapustu po vykvasení uchovávajte pri teplotách od 0 do 6 stupňov!

Odoberte všetku penu, ktorá sa tvorí denne, a popichajte kapustu špáradlami, aby ste odstránili plyn. Kapusta sa dostane do chladu až po ukončení procesu fermentácie.

Dôležité je podotknúť, že šťavu z kyslej kapusty, si môžete ponechať aj keď je kapusta hotová.

Zhrnutie

Postup popísaný v riadkoch vyššie je možné dodržať aj vtedy, ak chcete kapustu dávať do menších nádob alebo aj do pohárov, nie nevyhnutne do sudov.

Je zrejmé, že pre poháre budete musieť zvoliť menšie kapusty alebo ich rozpoliť.

Gazdinky odporúčajú uchovávať kyslú kapustu v keramických, sklenených alebo drevených predmetoch.

Plastom je dobré sa čo najviac vyhýbať, najmä farebným plastom, pretože plast obsahuje rad chemikálií, ktoré menia chuť kapusty a po čase ničia bohatý zdroj vitamínov.

Kapusta sa zvyčajne skladuje pri teplotách od 0 do 6 stupňov.

Ak Vás tento príspevok zaujal, zdieľajte ho aj ďalej so svojimi rodinami a priateľmi a podporte nás tak aj na Facebooku, kde Vám môžeme prinášať aj ďalšie užitočné rady.



Zdroj fotografií: finecooking.com

Exit mobile version