Udržujte magickú hubku mimo týchto 4 povrchov. Môže ich poškodiť!

cistiaca hubka, melaninova pena

Magická špongia je geniálny vynález, ktorý vám umožní odstrániť nečistoty bez použitia čistiacich prostriedkov.

Bohužiaľ, vzhľadom na materiál, z ktorého je vyrobená, nebude magická špongia fungovať na každom povrchu. Tu sú najčastejšie chyby, ktorých sa pri používaní čarovnej hubky dopúšťame.

Čo je to čarovná špongia?

Magická špongia nie je nič iné ako melamínová pena. Tento materiál pôsobí ako jemný brúsny papier, a preto je ideálny na čistenie domácnosti.

Magická špongia pomáha odstrániť aj tie najodolnejšie nečistoty tým, že ich účinne obrusuje z povrchov.

Veľkou výhodou magickej hubky je, že na jej použitie nepotrebujete žiadny čistiaci prostriedok – stačí hubku zľahka navlhčiť a je hotovo!

Kde kúzelnú hubku nepoužívať?

Pred použitím magickej hubky na odstraňovanie nečistôt sa oplatí dôkladne zvážiť, či sa daný povrch kontaktom s melamínovou penou nepoškodí. Ide o najčastejšiu chybu, ktorú ľudia pri používaní magickej hubky robia.

Zdroj:pexels

Tu sú 4 povrchy, na ktorých čistenie je lepšie nepoužívať magickú hubku. V opačnom prípade riskujete vážne poškriabanie a poškodenie chúlostivých povrchov:

  • Nehrdzavejúca oceľ
    Mohlo by sa zdať, že nerezová oceľ je materiál, ktorý sa ťažko poškriabe. Spočiatku čistenie napríklad kuchynského drezu z nehrdzavejúcej ocele pomocou magickej hubky nemusí spôsobiť žiadne škody. Po čase sa však oceľ začne matniť a môžu sa na nej objaviť škrabance.

  • Panvice s nepriľnavým povrchom
    Abrazívne vlastnosti magickej hubky skvele odstránia zaschnuté nečistoty na panvici alebo hrnci. Bohužiaľ, môžu zároveň poškodiť teflónový alebo iný nepriľnavý povrch, ktorým je panvica potiahnutá. Na čistenie panvice je lepšie použiť bežnú kuchynskú hubku.
  • 3 Drevené a lakované povrchy: Čistenie nechránených drevených alebo lakovaných povrchov magickou hubkou ich môže poškodiť a spôsobiť hlboké škrabance.

  • Koža a ekokoža
    Trenie magickej hubky po koženom alebo ekokožou potiahnutom nábytku (napr. pohovke alebo kresle) môže mať za následok zmatnenie a odretie ochrannej vrstvy.

Zdroj: onet.pl, Getty Images

Autorka:Barbara Ruppel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *